İç Hastalıkları

Branşlarımız

İç Hastalıkları

Dahiliye polikliniğimizde Diabet (Şeker Hastalığı), Tiroid hastalıkları, Kan hastalıkları, Enfeksiyon hastalıkları, Romatizmal hastalıklar böbrek ve böbrek hastalıkları, nedeni bilinmeyen şikayetlerin tanısı, tedavisi ve takibi yapılmakta, Check-up ve koruyucu hizmetler verilmektedir.

Hematoloji Nedir?

Kan, kan yapıcı organlar ( kemik iliği, dalak) ve lenf bezlerinden kaynaklanan hastalıkları inceleyen bilimdir.Hematoloji hastalıklarda tanı için kan tahlili dışında lüzumlu hallerde kemik iliği incelemesinde gerekebilir.

Endokrinoloji Nedir?

Vücudumuzun sağlıklı çalışmasını düzenleyen pek çok Hormon ve bunları salgılayan organlar bulunmaktadır. Endokrinoloji, bu Hormonların az veya fazla üretilmesiyle ortaya çıkan hastalıkları inceler.

Gastroenteroloji Nedir?

Ağızdan, anüse kadar tüm sindirim sistemi organlarının bozukluklarını inceler. Bu bilim dalında endoskopik tanı yöntemleri ve ultrason sıkça kullanılır.

Onkoloji Nedir?

Çeşitli organların selim ve hapis tümörlerinin teşhis edilip, tedavisinin yapıldığı bilim dalıdır. Tanı için ayrıntılı tetkikler gerekebilir. (Kan tahlilleri, röntgen, ultrason, tomogrofi, MR, Biyopsi, Mamografi ve Endoskopi gibi) Tedavide ise, hastalığın tipine göre ve evresine göre tedavi uygulanabilir.

Nefroloji Nedir?

Başlıca böbrekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sisteminin hastalıklarını inceleyen bilimdir.