Lazer Epilasyon

Teknolojilerimiz

Lazer Epilasyon

Hastanemizde bulunan lazer merkezimizde uzun atım süreli gelişmiş sistemler kullanılmaktadır. Cihazımızın havalı soğutma sistemi hem hastanın ağrı duymamasını sağlamakta, hem de lazer sonrasında renk değişikliği gelişmesi gibi yan etkileri en aza indirmektedir. Cihaz 2 ayrı lazer sistemine sahip olması dolayısıyla koyu tenler dahil her deri tipinde ve ince kıllarda rahatlıkla kullanılabilir. Cihazımız; CE, FDA tarafından onaylıdır. Gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde hastanın deri tipi için en uygun ve güvenli doz seçilebilmektedir.

Alexandrite Lazer Nedir?
Merkezimizde, CYNOSURE Apogee 5500 Elite lazer epilasyon sistemi ile istenmeyen tüylerin yok edilme işlemi yapılır. Alexandrite, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

Alexandrite lazer epilasyon nedir? Alexandrite Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?
Alexandrite lazerler kalın ve siyah kıllarda kullanılan bir lazer çeşididir. Vücudun bütün bölgelerinde kullanılır.  Yüz bölgesine uygulanacaksa dermatoloji uzmanı kontrolünde yapılması uygun olacaktır. Alexandrite lazer epilasyon hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanılabilir.

Alexandrite lazer nasıl yapılır?
Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaştığında kıl kökündeki renk hücreleri (pigment) lazer enerjisini emerek çevre deri ve dokularda hasara yol açmadan kıl kökünü yakar ve yok eder.

Alexandrite lazer epilasyon acıtıyor mu?
CYNOSURE Apogee 5500 Elite lazer epilasyon sisteminin gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde cilt özelliğine göre en etkili ve güvenli doz seçilir. Havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır.

Alexandrite Lazer Kaç Seansta Biter?
Ortalama Lazer Epilasyon sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir. Kıl yoğunluğu her seansta ortalama % 20 azalır.


Lazer Epilasyondan Önce :
– Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
– Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız) yapılmamış olmalıdır. 
– Uzayan kıllar seanstan en son 2 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
– Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
– Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
– Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyondan Sonra :
– Lazer uygulamasından 1 hafta sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa yüksek koruma faktörlü (SPF 50) kremler kullanılmalıdır.
– Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
– Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
– Seans aralıkları genellikle yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 6 ila 8 haftadır.

Lazerle Tüy Sarartma Nedir?
Lazerle tüy sarartma tedavisi en ince ve açık renkli kıllar için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama Q Switch lazer cihazı ile yapılır. Seans sonrası uygulama yapılan bölgede bulunan tüyler beyazlar ve iki hafta içinde de dökülür.

Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?
Cilt ve kıl tipine göre Dermatoloji Uzmanı tarafından seanslar belirlenir. Lazerle tüy sarartma işleminde uygulama bölgesi Q Switch Lazer cihazı ile taranır. Lazer ışınları sayesinde kıllar anında beyazlar ve sonrasında iki hafta içerisinde dökülür. Q Switch Lazer cihazının, tüy sarartma dışında ölü deriyi atarak cildi yenileme özelliği de vardır. Hasta uygulama sırasında acı hissetmez. Yalnızca küçük batma hislerine sebep olur. İşlem sonrasında kişinin güneş kremi kullanması gerekir.


Hangi Bölgedeki Tüyler Lazerle Sarartılabilir?
Klasik lazer epilasyonun yapılabildiği her bölgeye lazerle tüy sarartma işlemi uygulanabilir. En çok tercih edilen bölgeler yüz, kollar ve boyun gibi görülebilen bölgelerdir.