Hakkımızda

Hastanemiz

Hakkımızda

Sevgili Hastalarımız,

Bölgenin ilk özel hastanesi olarak 10 Temmuz 1993 yılında kurulan hastanemiz, bölgenin sağlık alanındaki açığını kapatmak ve halka kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla hizmete girmiştir. Her geçen gün artan ihtiyaçlara cevap verebilmek için gelişen teknolojiyi yakından izleyen hastanemiz tüm çalışanlarıyla hasta ve hasta yakınlarına güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaktadır.

“ÖZEL AHU HETMAN HASTANESİ” adıyla açılan hastanemiz ilk açıldığında 30 oda ve 35 personele sahipti. Geçen 20 yıllık süreçte artan yerli nüfusa ve tatil için gelen yerli ve yabancı misafirlere daha iyi hizmet verebilmek için hizmet binamızı genişletme ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak uzun zamandır planladığımız ek binamızı tamamladık ve eski hizmet binamızı da yenileyerek Marmaris’e ve bölgeye yakışır bir hastane yaptık. Bugün daha kaliteli hizmet sunabilmek için artık 300 e yakın çalışanımız bulunmaktadır. 20. kuruluş yılımızda özellikle ulusal ve uluslararası platformda daha kolay anlaşılır bir marka oluşturmak için hastanemizin adını da “ÖZEL AHU HASTANESİ” olarak değiştirdik.

Önce insan ve sağlık düşüncesi ışığında kaliteli, etik, hasta haklarına saygılı ve hasta memnuniyeti odaklı hizmetiyle bölgede lider olmayı amaç edinen hastanemiz, uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmaktadır.

Nitelikli sağlık hizmetine duyulan ihtiyacın arttığı günümüzde, sürekli kendini geliştiren ve bünyesine yeni hizmetler ekleyen hastanemiz, hastaları en kısa sürede sağlıklarına kavuşturmak için doğru tanı ve doğru tedaviye çok önem vermektedir.

Hastanemiz,

  • BEBEK DOSTU HASTANE ÜNVANI
  • SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ
  • SIFIR ATIK BELGESİ
  • OZON ÜNİTESİ YETKİ BELGESİ
  • OBEZİTE İLE MÜCADELE BİRİMİ
  • GEMİ ADAMLARI SAĞLIK RAPORLARI DÜZENLEME YETKİ BELGESİ’ ne sahiptir.

Bebek Dostu Hastane Ünvanı, Sağlık bakanlığınca bebek sağlığının geliştirilmesi, bebek ölümlerinin azaltılması, sağlıklı bir gelişim ve büyüme için yürütülen sağlık program ve projesidir. Annelerin bebeklerini doğum sonrasında en erken zamanda emzirebilmeleri ve sadece anne sütü verebilmeleri için gerekli danışmanlık hizmetlerini sunabilecek bilgi, deneyim ve donanıma sahip ekibimizle hizmet vermekteyiz. Bebek dostu hastane ünvanına sahip olan hastanemiz, bebeklerin anne sütüyle beslenmesini sağlamak ve aileleri bebek bakımı ve sağlıklı beslenmesi konularında bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmaları yürütmektedir. Hastanemizde anne sütü ve emzirme uygulamasının korunması, teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla bir emzirme politikası oluşturulmuştur.

Hastanemiz, tam donanımlı Ameliyathaneleri, Doğumhanesi, Yoğun Bakım ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Üniteleri, İleri Teknolojiye Sahip Görüntüleme Birimleri ve Laboratuvarı, Poliklinikleri, 24 Saat Hizmet Veren Tam Donanımlı Acil Servisi ve Ambulans Servisi ile Marmaris ve bölge halkına, gelen yerli ve yabancı misafirlere, nitelikli sağlık hizmeti sunmaktadır.