Radyoloji

Branşlarımız

Radyoloji

Hastanemiz radyoloji bölümünde tüm radyolojik işlemler 7 gün 24 saat yapılmaktadır. Radyoloji birimimizde1.5 TESLA MR, Bilgisayarlı Tomografi, Dijital Röntgen, Mamografi ve Renkli Doppler Ultrasonografi eşliğinde tanı ve tedavi işlemleri yapılmaktadır.

1,5 TESLA MR

1,5 Tesla MR cihazımız,yüksek çözünürlüklü ve hızlı görüntüleme özelliğiyle, doktorlarımızın hızlı, kapsamlı ve eksiksiz tetkiklerde bulunma imkanı sağlamaktadır. Klasik MR incelemelerinin yanında diffüzyon ve dinamik kontrastlı MR incelemeleri, kranial, meme ve batın incelemelerinde hastalarımıza yeni imkanlar sağlamaktadır. Kranioservikal, batın ve periferik anjiografik tetkikler kontrastlı veya kontrast kullanılmadan, noninvaziv olarak başarıyla uygulanmaktadır.

Renkli Doppler USG

Doppler Ultrasonografi yöntemi ile damarların veya organların kan akımını inceleyebiliriz. Doppler Ultrasonografi ile Kol ve bacak damarları, Karaciğeri besleyen damarlar, böbreği besleyen damarlar, Boyun damarları, Gebelerde anneye ve fetüse ait damarlar, erkeklerde testisleri besleyen damarlar, Gözü besleyen damarlar, Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan bir kitlenin damarlanması incelenebilir.

64 Kesit Bilgisayarlı Tomografi

Bilgisayar sistemi ve  röntgen tüpünden oluşan bu cihaz, İnsan vücudunu baştan ayağa kadar yaklaşık 17 saniyede ayrıntılı bir şekilde tarayabilir. Bu tarama sonucu elde edilen görüntülerden de değişik planlarda iki boyutlu ve üç boyutlu görüntüler elde edilmektedir.

Dijital Röntgen
Hastanemizde kullanılan GE Tempo Pro Dijital Röntgen cihazı firmanın Türkiye’de ilk olarak bizim hastanemize kurduğu son sistem cihaz olup, yapay zeka desteklidir. Yüksek dedektör teknolojisi sayesinde en az X-ışını kullanarak en iyi görüntüleri alan Dijital Röntgen cihazımız ayrıca yapay zeka desteği ile bazı acil hastalıkların teşhisinde doktorlara erken uyarı vermektedir. Dijital Röntgende görüntüler bilgisayar ortamına kaydedilir ve görüntüler üzerinde ayrıntılı değerlendirme yapılır. Ayrıca sonuçlar dijital ortama aktarıldıktan sonra hasta, sonuçlarına dünyanın her yerinden ulaşabilir.
 

Dijital Mamografi

Digital Mamografinin inceleme süresi kısadır. Çekimden sonraki 1 dakika içinde görüntüler ekrandan izlenebilir.  Radyasyon dozu klasik mamografiden daha düşük, görüntü kalitesi daha yüksektir.  Meme kanserinin elle tespit edilemeyen çok küçük kitlelerinin erken evrede tespit edilmesine yardımcı olur.  40 yaşını geçmiş kadınlara her yıl tarama amaçlı önerilir.