Koronadan Kaçarken Sağlığınızdan Olmayın

Koronadan Kaçarken Sağlığınızdan Olmayın

Korona virüs endişesi nedeniyle özellikle anne babalar bu dönemde haklı olarak hastanelere gitmek istemiyor. Bu bir yandan doğru olsa da bulaşıcı ve ateşli hastalıklar söz konusu olduğunda zamanında yapılacak tedavi özellikle çocuklar açısından büyük önem taşıyor.

Korona virüs endişesi nedeniyle, zamanında tedavi edilmezse  çocukluk döneminde ciddi hasarlar bırakabilecek bu hastalıklar göz ardı edilmemeli ve mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Çocuğunuzda düşmeyen ateş, iştahsızlık, halsizlik, baş ağrısı, kusma, yüksek ateş, ishal, öksürük, uykuya eğilim, konsantrasyon zorluğu, havale geçirme ve döküntüler gibi belirtiler varsa geç kalmadan bir uzmana danışmakta fayda var.

Bu hastalıklarda tedavinin zamanında yapılmamasının  ağır ve kalıcı bir çok ciddi sorunu beraberinde getireceği unutulmamalıdır.

HASTANEMİZDE GEREKLİ ÖNLEMELER ALINIYOR.

Hastanemizde  koronavirüs şüphesi olan hasta olmamakla birlikte, yine de  hasta ve çalışanlarımızın sağlığı açısından gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Ortak alanların ve polikliniklerin temizlik ve dezenfeksiyonu sık aralıklarla sağlanmaktadır. Girişte tüm gelenlere ateş ölçümü yapılmakta, çalışanların ve hastaların maske takması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması için gerekli uyarılar yapılmaktadır.

RANDEVU ALIN

Eğer çocuğunuz hastaysa, yukarıda saydığımız herhangi bir belirtisi varsa  ve korona nedeniyle hastaneye gelmekten çekiniyorsanız hastanemizin 0252 417 77 77 numaralı hattını arayarak ilgili doktora randevu alın. Korona nedeniyle nedeniyle endişeliyseniz hastaneye gelmek için hasta yoğunluğunun daha az olduğu öğleden sonra saatlerini tercih edebilirsiniz. Böylece sıra beklemeden çocuğunuzun muayenesini yaptırabilirsiniz.

DOKTORLARIMIZA DANIŞIN

Eğer hastaneye gelmeyle ilgili tedirginseniz çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızı arayarak danışabilirsiniz. Ciddi bir durum söz konusu olduğunda doktorlarımız sizi hastaneye davet ederek çocuğunuzun tedavisini sağlayacaktır.